Video Pazarlaması, Markaların Büyümesi için Video Kampanyaları Nasıl Oluşturulur?

"Önce video" dünyasında video, pazarlamacıların marka bilinirliğini artırmak, tüketicilerle etkileşim kurmak, web sitesi trafiğini ve satışları artırmak için kullanabilecekleri en etkili araçlardan biridir.

Video Pazarlaması, harika video kampanyaları planlama ve oluşturmanın yanı sıra video pazarlamasının başarılarını etkinleştirme, test etme ve ölçme konularını adım adım ve derinlemesine inceliyor. Adidas, Kleenex ve Red Bull gibi küresel markalardan örnekleri içeren bu kitap, çok videolu kampanyaları, canlı videoları ve web seminerleri kullanarak markaların hangi video türlerini ve platformları kullanması gerektiğini, belirli bir bütçeyle video kampanyaları oluşturarak keşfediyor.

En son gelişmeleri içeren Video Pazarlaması, hedef kitlenizi anlama ve reklam ağlarında alan satın almanın yanı sıra kişiselleştirilmiş içerik ve dolandırıcılık, sahte görüntüleme gibi olası tuzaklardan kaçınma hakkında ipuçları veriyor. Kitapta ayrıca, bahsi geçen kampanyalar için video bağlantılarını ve eyleme geçmek amacıyla kullanabileceğiniz indirilebilir bir strateji planlayıcıyı da içeren çevrimiçi kaynakları bulabileceksiniz.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415416
 • Tür: İş Geliştirme
 • Liste Fiyatı: 139.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 280
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: Video Marketing
 • Boyutlar: 15.5 x 23
 • Basım Tarihi: 29 Mayıs 2023
 • Editör: Umut Burgaz
 • Çevirmen: Defne Çobanoğlu
Yazar Hakkında

Jon Mowat

Jon Mowat ödüllü bir içerik yaratıcısı, video stratejisi uzmanı ve konuşmacıdır. Kariyerine BBC'de başladı ve 12 yılını BBC1, BBC2 ve BBC Worldwide'da uluslararası olarak gösterilen belgesellerde yapımcı ve yönetmen olarak geçirdi. Çitalardan uyuşturucu bağımlılarına kadar çeşitli konularda filmler yaptı ve Körfez Savaşı'nda Kraliyet Deniz Piyadeleri ile altı ay geçirdi. Royal Television Society'den üçü de dâhil olmak üzere çok sayıda televizyon endüstrisi ve pazarlama ödülü kazandı.

2005 yılından bu yana Jon, ingiltere'nin önde gelen video pazarlama ajanslarından Hurricane Media'nın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir. Hurricane, FMCG, kâr amacı gütmeyen, teknoloji, eğlence ve tıp alanlarında uzmanlaşarak tüm dikey sektörlerdeki markalar için televizyon reklamları, video içerikleri ve sosyal medya kampanyaları oluşturmaktadır. Ajans, AXA, ASDA, Airbus, Barclaycard, BMW, Fred Olson Cruises, Mazda, National Grid, Peugeot, Shelter, Sykes Holiday Cottages, Volvo, Dünya Gıda Programı, Dünya Sağlık Örgütü ve daha pek çok konuda çalışmalar yaptı.

Jon, video pazarlama konusunda düzenli bir yazar ve konuşmacıdır ve Adweek, Brandwatch, CIM, Smart Insights, Social Media Today ve sektöre özel ticaret basınında daha pek çok pazarlama yayınında yayınlanmıştır. İki çocuğu Spencer ve Florence ile İngiltere'nin güneybatısında yaşıyor ve kendisi hakkında üçüncü şahıs olarak yazmayı gerçekten çok tuhaf buluyor.

 

Kapaklar & Bültenler

Video Pazarlaması, Markaların Büyümesi için Video Kampanyaları Nasıl Oluşturulur? Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Video Pazarlaması, Markaların Büyümesi için Video Kampanyaları Nasıl Oluşturulur? Ön Kapak
İndir


Video Pazarlaması, Markaların Büyümesi için Video Kampanyaları Nasıl Oluşturulur? Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın