Tom Peters’ın Kısa Mükemmellik Rehberi

Tom Peters'ın Kısa Mükemmellik Rehberi, kasiyerlerden CEO'lara kadar hemen herkes için ilhamla dolu bir kitap. Çoksatan iş kitaplarının yazarı efsanevi Tom Peters, iş dünyası liderleri için bu rehberi oluşturmak üzere Donovan/Green'in ikonik tasarımcısı Nancye Green ile işbirliği yaptı. Peters ve Green, çarpıcı bir tasarıma sahip bu küçük kitabı, işyerinde gerçekten neyin önemli olduğunun farkına varmanız için heyecan verici alıntılarla doldurdu. Peters bu bilgelik cevherlerini, onyıllar boyunca olağanüstü çalışma ortamları yaratmış olan kişilerden topladı. Green bu bilgeliği özümsemenin büyüleyici bir yolunu yarattı.

Kitap, iş dünyası liderlerinin “önce insan” demelerinin gerekliliğini savunuyor. Pandeminin yarattığı olumsuz bilanço hesaplanırken, aşırı servet eşitsizliğiyle yüzleşilirken ve henüz emekleme aşamasında olan istikrarsızlaştırıcı teknolojik devrimlerle boğuşulurken, “ekstrem hümanizm"in, yani birbirimize insanca davranmanın, gidilecek en iyi yol olduğunu vurguluyor.

Tom Peters'ın Kısa Mükemmellik Rehberi'nde bulacağınız içgörüler sizi harekete geçirecek ve toplumunuzu güçlü bir şekilde desteklemenizi, müşterilerinize mükemmellikleri ve canlılıklarıyla hayrete düşüren ürünler/hizmetler sunmanızı ve hasta gezegenimize hizmet etmenizi sağlayacaktır. Bu sadece gidilecek en iyi yol değil, aynı zamanda iş dünyasındaki herkeste bir amaç ve gurur yaratabilecek bir yoldur. Bu rehberi işinize, seyahatlerinize, mükemmelliğin hatırlatılmasına ihtiyaç duyduğunuz her yere götürün. Daha da iyisi, mükemmel bir hediye olan bu kitabı, bir dehanın vereceği ilhama ihtiyaç duyan herkesle paylaşın.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415706
 • Tür: İş Geliştirme
 • Liste Fiyatı: 199.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 334
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: Tom Peters’ Compact Guide to Excellence
 • Boyutlar: 15 x 15
 • Basım Tarihi: Kasım 2023
 • Editör: Umut Burgaz
 • Çevirmen: Süheyla Abanoz
Yazar Hakkında

Tom Peters

 Nancy Austin, Tom Peters için bir zamanlar şöyle diyordu: “Artık soyadına ihtiyaç duyulmayan bir insan ünlemi.” Eğer 40 yıl önce Bob Waterman ile birlikte yazdığı en iyi iş kitaplarından biri olan In Search of Excellence olmasaydı Nancy’nin bu söyledikleri Tom Peters’i başlı başına ilginç bir karakter yapmaya yetmezdi. Son kitabı olan Excellence Now: Extreme Humanism iyi bir iş kitabı olarak kabul edilirken, aynı zamanda 2021’de yazılmış en iyi hümanist kitaplardan biri olarak seçildi. Belki de bu Tom Peters için daha büyük bir onurdur. Çünkü gerçekten Tom’un bize tutkuyla anlattığı şey, insanların yeteneklerini, umutlarını ve hayallerini onurlandırmayı göz ardı etmememiz gerektiğidir. Bu her türlü işi, hem finansal hem manevi açıdan kalıcı kılan bir erdemdir.

Çalışmayı önemseyen ve değerli gören, mükemmelliyetçi bir anne tarafından yetiştirilen Tom donanmaya katıldı, ardından Stanford’a gitti ve oradan MBA derecesini aldı.

İş dünyasında insanlar “Ne kadar para kazanabiliriz?”, “Bir şirketi harika yapan nedir?” sorularını sorduğu sıralarda Tom McKinsey’de çalışmaya başladı. İlk kitabının ilhamını buradan aldı. Mükemmelliği keşfetme görevi Tom ve Bob’a verildiğinde bu kitap ortaya çıktı. Kitapta düşünceli, içe dönük, parlak düşünceleri olan insanların kalplerinin ve zihinlerinin girişimlerde ne kadar kutsal bir yer kapladığı hakkında bir vizyon oluşturdular: İnsanlar yaşamlarını tatmin olarak yaşarken aynı zamanda topluma da hizmet etmeliler. Böylelikle hem kendilerine hem de dünyaya hizmet etmiş oluyorlar. Kitabın içinde “açgözlülük”, “hisse senetleri” ve “bencil jenerasyonlar” gibi anlatılan kötü hikâyeler de var. Tom kaybettiğimiz şeyler için acı çekiyor, kazandığımız zaferleri ise keyifle kutluyor.

Bu kitap Tom’un zaferi, onun kişiliğini yansıtan özüdür. Bütün kitaplarında, sözcüklerin ve şekillerin gerçek işbirliğini sergiledi. Ve bu sonuncu kitabı da nihayet bittiğinde, hikâyenin bitmesine üzülüyoruz. Tom’un her gün ne için çabaladığını unutmadık: işbirliği, ortak bir hedef için çalışma, çabanın her zerresini kutlama ve gurur duyulacak harika bir sonuç. Daha insani bir şey olamazdı.

Nancye Green

 Nancye, danışmanlık firması Donovan/Green’in kurucu ortağı ve dünyanın en önde gelen tasarımcılarından biri olarak geniş bir insan kitlesi tarafından tanınmaktadır. Aldığı ödüller ve ödül 

kazanan projelerinin listesi, bu kitabın yarısını dolduracak kadar uzundur. Bununla beraber Nancye, Amerikan Grafik Sanatları Enstitüsü’nün eski başkanıdır. Bu kurumdan Altın Madalya ve çeşitli ödüller almıştır. Ayrıca Aspen’deki Uluslararası Tasarım Konferansı’nın da eski başkanıdır. Şu anda ise EcoHealth Alliance Yönetim Kurulu Başkanı, New York City’deki The New School’un Mütevelli 

Heyeti üyesi ve Hallmark Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisine Corcoran Sanat Okulu tarafından fahri doktora unvanı verilmiştir. Tasarım Mükemmeliyeti Başkanlık Ödülleri seçim komitesi üyesidir ve Amerika’daki Most Creative People listesine seçilmiştir.

 Nancye’e tasarım üzerine yaklaşımını sordum: “Fark yaratan büyük fikirler üzerinde zeki insanlarla çalışmayı çok seviyorum. Çalışmak, bir şeyleri çözmek, bir oda dolusu mecaz, fikirleri, kavramları, bakış açılarını ele almak ve onları süzmek, süzmek ve tekrar süzmek, böylece en basit fikirlerden en derin anlamları çıkarmak müthiş bir şey. Güzel şeyleri seviyorum. Güzellik ve zevk beni mutlu ediyor ve bu iki şeyin motivasyon için evrensel bir ilaç olduğunu düşünüyorum. Hobilerime gelecek olursak. Okumayı çok seviyorum.”

Çeyrek asırdır büyük tasarımcıların sesi olmaya çalışıyorum. Nancye’le çalışmaya başladığımda “büyük tasarımcı”nın gerçekte ne olduğunu bilmediğimi fark ettim. Son kitabım Excellence Now: Extreme Humanism’de (kitap tasarımının yanı sıra başlığından da sorumludur) vermek istediği katkıyı büyük bir istekle kabul ettim. Bununla beraber fark ettim ki Nancye bu kitabın sadece tasarımcısı değil, aynı zamanda yazarlarından biriydi. Hatta baş yazarıydı. Benim kelimelerimdeki mesajları alıp kendi tasarımıyla tamamen dönüştürdü. Okuduğunuz her şey onun zevki, hissi, tadı, dokusu, kokusu ve karakteridir. Size, Tom Peters’ın Mükemmelik İçin Kısa Rehberi adlı eserin yazarı Nancye Green’i tanıtmaktan gurur duyuyorum.

Kapaklar & Bültenler

Tom Peters’ın Kısa Mükemmellik Rehberi Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Tom Peters’ın Kısa Mükemmellik Rehberi Ön Kapak
İndir


Tom Peters’ın Kısa Mükemmellik Rehberi Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın